• 16.01.2021 18:48

Фотовиставка «Героїчна оборона Донецького аеропорту (2014-2015)»

Сьогодні українці вшановують пам’ять захисників Донецького аеропорту, які протягом 242 днів відважно й незламно тримали оборону проти російської збройної агресії.

Влітку 2020 року, у приміщенні “Укрінформу”, було відкрито  фотовиставку “Героїчна оборона Донецького аеропорту (2014-2015)” від Українського інституту національної пам’яті. На 9 стендах було представлено близько 50 фотографій, зроблених “кіборгом” Русланом Боровиком. Це архів унікальних фотографій, де можна побачити ДАП зсередини, життя вояків, позиції, понівечені російськими найманцями будинки місцевих і, звісно, війну. Цитати-спогади з книги захисника летовища Дмитра Вербича “Точка неповернення” стали голосом цих світлин, передаючи щемкі емоції очевидця:

…Темрява, обриси спаленої техніки, купи брухту під ногами, що зрадливо видають кроки – постапокаліпсис у всій красі. Якесь відчуття нереальності, ніби у комп’ютерній грі, тільки не можна зберегтись у разі чого. Є лише одна спроба, одне життя…

Авторкою виставки – керівниця культурного напрямку в Експертному Корпусі Аліна Карбан:

Ця виставка про тих, які вистояли – про «кіборгів». Саме так наших вояків назвали російські вороги. Інакше, їм була невтямки стійкість і витривалість наших воїнів. Ця виставка є також моїм мізерним внеском у вшанування та пам’ять про тих, хто загинув. Вербич на сторінках книжки пише: «Воювати потрібно, не можна опускати зброю. Не можна, аби ця зараза розповзлася Україною. Воювати тут, щоб не воювати під Києвом…».

Завантажити фотовиставку у гарній якості для друку та поширення можна ТУТ.

Фото: Руслан Боровик.