Програма фестивалю «Вільний духом. Пам’яті Ореста Квача»

23 липня 2021

  • 21:00

Військові почесті біля пам‘ятника Оресту Квачу

Запалення лампадок на честь Ореста Квача, всіх загиблих героїв російсько-української війни.

Ліцеїсти-богунівці віддають шану та військові почесті герою. 

Молитва.

Верхній цвинтар, вулиця Степана Бандери, 181

24 липня 2021

  • 12:00-12:50 – урочистий заїзд байкерів

Заїзд байкерів Чернігівщини і Чортківщини для вшанування пам’яті Ореста Квача.

Від Нижнього парку до цвинтаря і назад. 

Через усе місто (з південної точки до північної)

  • 13:00-13:55 – урочисте відкриття фестивалю

Панахида за загиблими у російсько-українській війні героями і молитва за перемогу українського війська.

Виступ церковного хору міста Заліщики з твором «Боже Великий, Єдиний, нам Україну храни». 

Гімн України 

13:40-13:55 

Урочистий марш ліцеїстів Київського військового ліцею імені Івана Богуна 

Ведучий – поет і громадський діяч Юрій Руф

Капличка в Нижньому парку 
  • 14:00-18:00 – «Історичний Полігон 3.0»

Освітній лекторій «Експертного Корпусу» з провідними істориками та публіцистами, який вперше відбудеться на західноукраїнських теренах.  

14:00-14:50

Іван Гоменюк, дослідник історії, автор низки успішних книг та засновник ресурсу «Пустощі східноєвропейської Кліо» з темою:

«Гаряче літо 1919: від Заліщиків до Києва і назад»

15:00-15:50 

Володимир Бірчакісторик, один із найкращих дослідників історії боротьби УПА, заступник головного редактора «Історичної правди» та керівник академічних програм Центру досліджень визвольного руху з темою: «Останні самураї УПА»

16:00-16:50

Святослав Липовецький, знаний історик, публіцист, журналіст та автор з темою: «Незнаний вояк: революційне підпілля міжвоєнної Галичини»

17:00-17:50 

Іван Хома, кандидат історичних наук та найвідоміший дослідник теми Січових стрільців та Євгена Коновальця з темою: 

«Чому військові та політичні проекти Євгена Коновальця були успішними?»

Модератор – Роман Кулик

Локація під 500-літнім дубом
  • 14:00-18:00 – гутірки в наметі

14:00-14:50 

Гутірка команди «Експертного Корпусу» про популяризацію української історії в сучасному суспільстві.

У програмі гутірки також: презентація арт-плакатів, Мілітарного атласу Києва, видань, інших проектів «Експертного Корпусу» та Українського інституту національної пам’яті.  

15:00-15:50

Андрій Мочурад, учасник російсько-української війни, мандрівник та розробник ігор: «Українські настільні ігри як інструмент освіти та боротьби за історичну пам’ять»

16:00-16:50 

Максим Швець, архітектор, автор пам’ятника Оресту Квачу в Заліщиках з темою: «Достойне та естетичне увічнення пам’яті Героїв» 

17:00-17:50

Євген Янкевич, представник Галузевого державного архіву Українського інституту національної пам’яті з презентацією проєкту архіву: «Як знайти репресованих родичів: відеоінструкція»

Модераторка гутірок – Аліна Карбан

Військові намети Самооборони
  • 16:00-18:00

Поетична сцена «Поезія, народжена війною»

16:00 – Вступне слово модератора сцени Сергія Позивайла

16:10-16:30 – Злата-Зоряна Паламарчук

16:40-17:00 – Олена Задорожна

17:10-17:40 – Юрій Руф

Поетична сцена
  • 18:00-20:00 

18:00-18:15 показові виступи ліцеїстів Київського військового ліцею імені Івана Богуна 

18:20-19:20 показові виступи з бойових мистецтв

Головна сцена
  • 14:00-18:00-дитячо-юнацькі заходи

Конкурс дитячого малюнку на асфальті пам’яті Ореста Квача 

Оленка Котляр – ліплення з глини

Майстер-класи і квести для дітей 

Аквагрим для дітей

з 14:00 – Вишкіл (показовий інструктаж з поводження зі зброєю та військова тактика для юнаків та дівчат)

 

Дитяча локація

Тренувальний центр

  • 19:30-22:00 – акустична сцена 

19:30-20:20 – гурт Колір Ночі

20:30-21:30 – гурт Ukiez

Ведучий – Юрій Руф

Головна сцена на зеленій траві та у вогнях свічок
  • 21:40 – Спогади сучасників, родини та друзів про Ореста (30 хв). Та показ відео про Ореста
  • 22:10 – показ під відкритим небом фільму «ЕКС»
Головна сцена
  • 12:00-24:00 

Експонування виставок на території фестивалю:

1. Виставка «Героїчна оборона Донецького аеропорту»

2. Виставка «Вертаємо своє» – до річниці звільнення міст Сходу Україн

3. Виставка «Вільний духом. Пам’яті Ореста Квача»

4. Виставка «Сіверщина. Блокпост Пам’яті»

5. Виставка Віктора Гурняка «Від Майдану до Війни» 

6. Виставка зброї 

Уздовж набережної алеї біля Дністра 
  • з 14:00 

Показ спецтехніки та обладнання, агітаційно-роз’яснювальна робота. Організовують представники ДСНС. 

Шаховий турнір пам’яті Ореста Квача

 

Локація «Запобігти, Врятувати, Допомогти»

Шахова локація

  • з 14:00

Польова кухня

Наметове містечко

Зона барбекю біля Дністра
  • 23:40-всю ніч

Пісні біля ватри (виконання українських патріотичних пісень під гітару)

Біля Дністра

25 липня 2021

  • 8:00-15:00

Сплав по річці Дністер по маршруту «Устечко-Заліщики» з фінішем на Тінистому пляжі

Маршрут «Устечко-Заліщики» з фінішем на Тінистому пляжі
  • 15:00-17:00

Польова кухня на Тінистому пляжі міста Заліщики

Тінистий пляж міста Заліщики

Вхід вільний!