• 14.06.2021 23:24

У Києві відзначили 130-ту річницю з дня народження Євгена Коновальця

14 червня, в день 130-річчя від народження видатного борця за Україну Євгена Коновальця, спільно з Благодійним фондом “Героїка”, за участі протоієрея Дмитра Карана із Синодального управління військового духовенства Православної Церкви України та у теплому колі громадських активістів ми вшанували пам‘ять Провідника.

Присутні помолилися за перемогу української зброї та молитовно згадали борців за незалежність України всіх поколінь. Учасники заходу поклали квіти до барельєфу Євгена Коновальця.

Євген Коновалець – одна з найвищих і найвагоміших фігур, що вплинули на відновлення незалежності України.

Саме він став каталізатором українського визвольного руху в 30-х роках, наставником майбутніх лідерів руху опору і саме довкола нього гуртувалися всі можливі кола борців за Україну.

У 27 років Коновалець очолив Січових стрільців – одну з найбоєздатніших частин Армії УНР. У 30 він керував Українською Військовою Організацією, яка продовжила боротьбу в час, коли Україна опинилася в окупації. У 38 став на чолі Організації Українських Націоналістів, потужного військово-політичного об‘єднання, яке змінило хід історії. Тому Сталін взяв під особистий контроль і кинув усі можливі сили на організацію його вбивства. Смерть Коновальця дійсно спричинила розкол та численні негативні явища в українському визвольному русі. Та його справи впливали на перебіг подій наступні п’ятдесят років. Відновлення української незалежності відбулося. Її захист триває в реальному часі.

За фото дякуємо Олександру Моложавому.