Яким був 2017 рік для «Експертного Корпусу»

 

Завершення року – завжди чудова нагода, аби підвести підсумки.

Що встигли у 2017-му та які плани будуються на найближчі 12 місяців – ділиться освітня платформа «Експертний Корпус».

Великі заходи

  • Вкрай важлива дискусія «Мартиролог героїв: фундамент пам’яті російсько-української війни» пройшла у рамках фестивалю «Історія UA», організованого Українським інститутом національної пам’яті.
  • Дводенний «Історичний полігон на фестивалі «Голосіївська Криївка» (День 1 та День 2), що складався із 12 подій, об’єднав істориків, політологів, філософів, культурантропологів. Змістовні лекції підготували Іван Патриляк, Євген Магда і Тетяна Водотика, Василь Павлов, Андрій Гончарук, Дмитро Савченко, Олександр Кучерук, Денис Москалик, Юрій Гончаренко, Павло Гай-Нижник, Ростислав Мартинюк і Тетяна Ковтунович.
  • Трилекційний марафон «Українська Мілітарна Традиція: від Армії УНР до ЗСУ» за участі Юрія Михальчишина, Павла Подобєда і Василя Павлова.

Лекції для військових

Блок лекцій було спеціально організовано для військових елітної бригади швидкого реагування Національної Гвардії України (кілька вражень від поїздки – лекції Павла Подобєда та Ростислава Мартинюка). Запрошені експерти знайомили нацгвардійців із реальною історією України та її війська, розвінчуючи радянську міфологію та усталені штампи пропаганди періоду комуністичної окупації країни. Серед запрошених лекторів: Володимир В’ятрович, Ростислав Мартинюк, Павло Подобєд, Василь Павлов, Олексій Руденко.

Благодійність

2017-тий рік розпочався серією благодійних концертів для збору коштів на лікування бас-гітариста гурту «Кому Вниз» Сергія Степаненка («Віче завзятих – в імʼя Степана» (Київ), «Кнайпове віче пророків і пройдисвітів» (Львів), «Поезія ПРОЙДИсвітів» (Київ)). Усі зібрані кошти були передані Сергію.

Лекторій для цивільних

  • Лекція Тараса Компаніченка – «Повстанське Різдво»;
  • Лекція Івана Капітонова – «Як це працює. Проект «90 років української анімації»;
  • Юрій Михальчишин розповів про «Літературу війни»;
  • Лекція Дениса Москалика та Сергія Чолія – «Витоки сепаратизму в Україні та світі»;
  • Про «Термінологію війни» – Дмитро Лиховій, Ростислав Мартинюк та Роман Кулик;
  • Лекція Максима Яковлєва – «Шевченко: між канонізацією і десакралізацією»;
  • Лекція Ярини Цимбал – «Непомітні. Жіноча проза 20-х років ХХ ст.»;
  • «Мовні лайфгаки для кам’янських ліцеїстів» – поїздка разом із журналістом та істориком Ростиславом Мартинюком до Камʼянського еколого-економічного ліцею «Камелія» (Черкащина).

Подкасти

Однією із важливих точок 2017-го є заснування власного аудіоканалу «Експертного Корпусу». Наразі на Mixcloud доступно до прослуховування 34 аудіозаписи (програма «Планетарний Обсерватор» із Юрком Олійником – про все, що у світі коїться, Воєнний подкаст із Романом Куликом та/або Тетяною Швидченко, програма «Влада і Власність» із Ростиславом Мартинюком, «Огляд сучасної української мілітарної прози» із Мариною Рябченко та багато іншого).

Відеолекторій

Про мілітаристику та культуру за посиланням.

Люди

Головним надбанням 2017-го, безумовно, є люди – лектори, які з радістю з нами співпрацюють, та відвідувачі, які стежать за нашою діяльністю, цікавляться заходами, читають наші соціальні мережі (Facebook, Twitter, Instagram, Youtube), чекають на нові зустрічі та надихають позитивним фідбеком.

Команда

Учасники «ЕК» працюють для людей, які цінують достовірну інформацію, прагнуть знаходити її самостійно та застосувати отримані знання на практиці. Ми шукаємо відповідей, що не лежать на поверхні, відкриваємо шлях до розвитку особистості. Вважаємо, що знання історичних процесів і вміння аналізувати їх у контексті сучасності – обов’язкові атрибути кожного індивіда.

Враження року від частини команди «ЕК»

Тетяна Швидченко – засновниця освітньої платформи, координаторка історичного напрямку «Експертного Корпусу».

«Це був насичений рік. Рік сміливих експериментів, приємних знайомств та неочікуваних відкриттів.

Найголовнішим здобутком вважаю команду «ЕК». У нас кожен є непересічною особистістю і авторитетом у своїй сфері.

Історичний полігон на Голосіївській Криївці, участь у фестивалі «Історія.UA», організованого Інститутом національної пам’яті, блок лекцій для військових – ці та інші наші заходи є, безумовно, досягненням. І я щаслива, що ми втілюємо ідею популяризації справжньої історії України, тієї, яку ще, на жаль, не викладають у шкільній програмі. Ми запрошуємо лекторів, які діляться сміливими ідеями. Наші заходи оперативно дарують слухачам інформацію, що її самостійно потрібно добувати не один день і не з одного джерела. Полегшуючи і пришвидшуючи процес отримання знань, ми намагаємося шукати способи, аби їх донести не нудно. І можете лише уявити як стає фантастично приємно, коли після однієї з лекцій знайомишся із дівчиною-фізиком, яка каже: «Вау, невже історія може бути такою!».

Я задоволена цим роком, ми маємо купу планів і сподівань на наступний. Хочемо порадувати наших слухачів новими темами та ідеями. Один «приємний чоловік» написав у коментарях на сторінці ЕК у facebook, що ми «чєрті з лекціями». Що ж, будемо у 2018 смалити по повній!» 🙂

Роман Кулик – координатор воєнного напрямку «Експертного Корпусу», офіцер резерву Збройних Сил України.

«Для «ЕК» це був рік активного становлення концепції, команди, пошуків власного шляху, методів комунікації з аудиторією та своєї ніші. По кожному з аспектів ми зробили великий крок уперед. Викристалізувались ключові напрямки роботи, які важливі для кожного з нас. Особисто для мене основним став курс історично-просвітницьких лекцій для бригади НГУ – це практична робота для підвищення рівня українськості серед військового середовища. Поки держава просідає по роботі в цьому напрямку – ми взялись підставити їй плече. Також предметом особливої гордості для команди стала реалізація великих, багатоступеневих проектів на кшталт дводенного «Історичного полігону» на фестивалі «Голосіївська Криївка», «Мартирологу героїв: фундамент пам’яті російсько-української війни» на заході УІНП «ІсторіяUA», «Українська мілітарна традиція: від Армії УНР до ЗСУ» – кожен із цих проектів мав багато граней підготовки та вимагав від команди постійного шліфування навичок та роботи над собою. Той факт, що всі описані заходи відбулись на достатньо серйозному рівні – лише показує еволюцію ЕК. Окрім ривка у розвитку команди, надзвичайно важливим компонентом є формування середовища ЕК: лектори, слухачі й прихильники нашої діяльності. Це і є головні здобутки 2017-го для нас».

Настя Сніжна – координаторка подкастів «Експертного Корпусу», генератор ідей.

«Цей рік – як прислухання до себе, пошук свого шляху. Ми експериментували із темами та формами, реагували на виклики і дозволяли собі ігнорувати сьогодення.

Думаю, Експертний Корпус витратить іще скількись часу, аби набути стрункості. У цьому процесі ми орієнтуємося і на власні відчуття, і потребуємо відгуків зовні. Тому налагодження комунікації на всіх напрямках – один із ключів до успіху, як на мене.

Неможливо не цінувати і того, що «Експертний Корпус» – наш полігон для вдосконалення кожного члена команди, для кристалізації наших ідей. Ми рідко відсікаємо пропозиції, якими горить хтось із членів команди. А під час обговорення і втілення ідеї – вона набуває тієї сили і форми, щоби продовжити самостійний рух після того, як ми випустимо її в світ.

За рік ми випробували різні формати комунікації із нашою аудиторією. Найбільш ресурсним виявився відеоформат. Але це не означає, що ми полишимо його. Нам сподобалося працювати в режимі подкастів. Тут можливо і оперативно відреагувати на ситуацію, і записати «нетлінку», і дати мікрофон реальним експертам, про яких і не здогадуються редактори ТБ. Зрештою, для кожного з нас запис подкаста – це можливість випробувати себе у ролі ведучого. І якщо мікрофон припинить бути перешкодою – треба братися за відточування своєї ораторської майстерності та працювати над компетентністю.

У галузі організації публічних зустрічей «Експертний Корпус» чимало експериментував (і хочеться сподіватися, що ми виробили свій фірмовий стиль. Аукціони, презентації, прес-конференції, панельні дискусії, лекції, історичні полігони, майстер-класи. У мене вже в голові закрутилося від емоцій, які довелося пережити під час підготовки цих подій.

Особисто мені хочеться продовжувати працювати в галузі мілітаристики та московсько-української війни. Вірю, що це наш внесок у зміцнення обороноздатності – принаймні в інформаційному полі».

Аліна Карбан – координаторка культурної програми «Експертного Корпусу», фотограф.

«Наша спрацьована команда для мене, однозначно, є головним надбанням 2017 року. Ми всі дуже різні, але саме це сприяє нашій роботі. У голові кожного роїться тьма крутих ідей, які лише встигай реалізувати, ми не вміємо робити щось нудно, постійно розвиваємося, підтримуємо і прислуховуємося одне до одного, робимо висновки і тому ніколи не засмучуємося через дрібні невдачі, бо ж саме вони допомагають нашій роботі ставати дедалі кращою.

У наступному році дуже хочеться організувати низку лекцій, а, може, навіть цілі курси, присвячені українській літературі (20-тим рр. ХХ ст., мілітарній, шістдесятництву тощо), іміджу України на світовій арені, а також масовій культурі, яка активно захоплює і висвітлює пласт сучасної російсько-української війни, творячи комікси про наших воїнів, відео-, аудіоконтент тощо. Уже є кілька напрацювань і домовленостей з лекторами, головне, доопрацювати теми та обрати вдалий час для реалізації задуму.

Проте це далеко не все, що є в планах «Експертного Корпусу».

Тож маю велику надію, що 2018 рік принесе нам дуже багато роботи».

Команда «Експертного Корпусу» організовує лекції (цивільні та для військових), дискусії, презентації; має власну інтернет-платформу, а також відеолекторій і серію програм, що виходять у вигляді подкастів. Працює у межах чотирьох тем: історія, війна, культура та суспільство. До складу робочої групи входять: Тетяна Швидченко, Роман Кулик, Настя Сніжна, Аліна Карбан, Дмитро Савченко та Микола Швидченко.

 

З прийдешніми святами і до зустрічі у Новому році!

Залишайтеся із нами.

Ваш «Експертний Корпус»