Дискусія “Термінологія війни”

  • Дата події
    12 квітня
  • Київ, Бульвар Шевченка, 12 Показати на мапі
    50.44350679999999,30.515671099999963

Російсько-українська війна та обставини її ведення поставила перед медіа та суспільством низку контраверсійних питань. Як називати процес бойових дій: війна, конфлікт, АТО? З ким ми воюємо і як називати ворога в публічній площині? Російські кадрові військові, бойовики, терористи, ополченці, сепаратисти, бандформування, гібридні війська, просто окупанти?

Наш словник суттєво розширився, реагуючи на зрушення Революції Гідності та російсько-української війни. Ці світоглядові катаклізми та здоровий гумор перетворили на непотріб частину стійкої совєтської термінології. З деякими новітніми політтехнологічними маніпуляціями «русскава міра» наш імунітет не впорався. І термінологічне протистояння триває, що плутає громадян у дефініціях і спричиняє викривлене сприйняття реалій. Щойно на фронті загострення – семантичні баталії поновлюються.

Експертний Корпус пропонує розглянути термінологію російсько-української війни у політичному, ідеологічному та нейролінгвістичному аспектах. Саме тому спікерами цього вечора будуть:

– Ростислав Мартинюк (Rostyslav Martynyuk) – тележурналіст, історик, дослідник новояза та НЛП-технологій;
– Дмитро Лиховій (Dmytro Lykhoviy) – засновник Новинарня – інформаційного проекту з осмисленим поглядом на воєнні події;

12 квітня під час заходу “Термінологія війни” разом із ними розберемося:

Звідки бере витоки семантична війна України та «русскава міра»?

Зелені чоловічки – як ця «няшна» назва перших російських солдатів, що розпочали окупацію, увійшла в обіг мільйонів людей та сотень ЗМІ?

Яку роль відіграє гумор в інформаційній війні?

Яких поразок зазнала російська пропаганда на полі семантики? Переваги битви на своїй землі.

Чи є український інтерес у вживанні абревіатури “АТО”?

Які зони українського характеру найбільш чутливі до кремлівського НЛП?

Невизнані республіки/ Новоросія/ ДНР-ЛНР/ ОРДЛО/ тимчасово окуповані території/ зона бойових дій/ російсько-український фронт – які формулювання вибрати для свого осмисленого словника?

У базових поняттях російсько-української війни давно слід навести лад. Зробімо цей крок – без жалів, а з гідністю.

Вхід – 50 грн. Студентам – 50%, для вояків вхід вільний.