• 19.12.2019 22:39

Презентація відеопроекту “Бойовий шлях Армії УНР”

 

Український інститут національної пам’яті спільно з освітньою організацією «Експертний Корпус» підготував серію відеолекцій з військової історії України 1917-1921 років.

Три відеолекції Структура і формації Армії УНР”, “Ключові військові операції Армії УНР”, “Видатні командири Армії УНР” (тривалістю біля 30 хв. кожна) насичені графікою, архівним світлинам та відеохроніками. Цей відеопроєкт може зручно замінити чи доповнити лекції з воєнної історії для військових.

Останні роки відбувається активне очищення армії від радянських міфів та «спільних» з росіянами аспектів воєнних традицій. Але ми усвідомлювали, що почасти військовим не вистачає наративів і контенту про ті історичні події та постаті, які заступають на місце чужих і ворожих історичних та ідеологічних конструктів і персонажів. Тому ми створили цикл лекцій з історії Армії УНР, оскільки цей період є одним із найменш проговорених у війську. Це готовий самодостатній інструмент для офіцерів морально-психологічного забезпечення, який дає глядачу базове уявлення про створення та бойовий шлях Армії, традиції якої зараз відновлюються в Збройних Силах України». – розповідає ведучий і автор проєкту Роман Кулик.

У трьох відеолекціях показано процес створення Армії УНР, епізоди становлення, визначні кампанії, операції та бої, легендарних командирів і той масштабний спадок, який Армія УНР залишила Збройним Силам відродженої України.

Сто років тому закладалися основи української держави та національної армії. Сучасні Збройні сили України – прямий спадкоємець мілітарних традицій багатьох поколінь борців за українську державність.

«Коли ми розпочинали роботу над відео, то постало питання, кого брати на роль спікера: історика, актора, відеоблогера? Але так як це лекції для військових, ми вирішили, що найбільш переконливим у цій ролі буде той, хто має військовий досвід. Тож спікером став ветеран російсько-української війни, офіцер резерву ЗСУ Роман Кулик», – деталізує координаторка проєктів освітньої платформи «Експертний Корпус», авторка проєкту Тетяна Швидченко.

 

Перша презентація відеолекцій для усіх охочих відбулася у День захисника України, 14 жовтня 2019 року у приміщенні Інформаційно-виставкового центру Музею Майдану.

Над проєктом працювали:

Сценарій – Роман Кулик, Тетяна Швидченко, Андрій Руккас;

Спікер – Роман Кулик;

Режисери-оператори – Микола Швидченко, Анастасія Швайко;

Графіка – Микола Швидченко;

Наукові консультанти – Павло Подобєд, Владислав Куценко, Іван Гоменюк, Андрій Руккас, Максим Ющенко, Максим Майоров, Михайло Ковальчук, Тетяна Швидченко, Аліна Карбан;

Методичний супровід – Ганна Байкєніч, Олена Охрімчук;

Закадрові голоси – Дмитро Савченко, Святослав Бойко.