• 27.05.2017 15:22
  • Автор: nastu

Революція і її технократичний фактор – в одному вечорі

 

На запрошення літературного клубу Пломінь Експертний Корпус долучився до організації презентації першого українського стімпанк коміксу «Воля». Під час цієї яскравої події керівник нашої команди Тетяна Швидченко розповіла про значення революції 1917-1921 років та її технократичний фактор. «Воля» – великий крок до популяризації цієї сторінки нашої історії. І найкраще свідчення цьому – підлітки, що після презентації зізнавалися у тому, що отримали неабиякий поштовх до вивчення історії.

#Воля – перший в Україні стімпанковий комікс за мотивами подій української революції 1917-1921. У сюжетні лінії трьох фантастичних історій вплетені реальні історичні факти та постаті – гетьман Скоропадський, голова Центральної Ради Михайло Грушевський, Головний Отаман військ УНР Симон Петлюра, полковник Петро Болбочан та інші.

Творці зізнаються, що у той період воєнна техніка була близькою до стімпанку, тому художникам майже нічого не довелося вигадувати – вони надихалися світлинами панцерників, дирижаблів і прототанків. Автори 2-го епізоду Зоряних воєн, до речі, теж підживлювали фантазію, вивчаючи елементи бойової техніки часів І Світової.
І хоча історія в коміксі зазнала змін «під тиском» альтернативної думки, однак левова частка матеріалу цілком достовірна. Адже творців коміксу консультували українські історики-реконструктори.

Більше про «Волю» – у подкасті, що вийде за тиждень. Чекайте на розмову про історію виникнення ідеї, створення та подальші плани творців коміксу. Якщо маєте питання до авторів коміксу – пишіть, щоби отримати відповідь.

Також підписуйтеся на наш канал, щоби не пропустити вихід жодної програми! www.mixcloud.com/Expert_Corps/