Що придбати на Книжковому Арсеналі. Список «Експертного Корпусу»

 

Книжковий Арсенал стартує уже завтра, 30 травня.

Щоби не загубитися у книжкову царстві, освітня платформа «Експертний Корпус» підготувала перелік видань та подій, на які варто звернути увагу любителям української історії, мілітаристики та культури.

 

 1. «Золота доба українського лицарства».

Автори: Борис Черкас, Владислав Берковський, Дмитро Ващук, Андрій Федорук.

Про що:

«У книжці зібрані цікаві історичні факти епохи, охрещеної «золотою добою українського лицарства»: боротьба за спадщину Романовичів, або «довга війна»; українські землі у складі Великого князівства Литовського; початок доби відродження України; український вплив на правову систему Великого князівства Литовського; економічні та торгівельні стосунки; збройні сили; наслідки Люблінської унії».

Шукати на стенді видавництва «КСД».

Презентація на Книжковому Арсеналі:

2 червня (субота) о 14:00 цю книжку буде презентовано за участі Бориса Черкаса, Владислава Берковського, Дмитра

Ващука, Андрія Федорука, Кирила Галушка.

Зала «Футура», І поверх.

 

 1. «Українська Держава – жорсткі уроки. Павло Скоропадський. Погляд через 100 років».

Автори: праця проекту «LikБез. Історичний фронт».

Про що:

«Погляд через 100 років!

Події 26 тижнів перебування при владі в Україні «останнього гетьмана» Павла Скоропадського в 1918 році досі зумовлюють палкі суперечки істориків.

У пропонованій праці представлено спектр думок дослідників: від апологетів гетьмана до скептиків і противників. Окрім того, ми побачимо найширші кордони України, розбудову українського війська, відносини з Кримом, установлення кордону з Росією, який дуже несхожий на сучасний… Читач сам зможе оцінити постать Скоропадського, його дії та провести очевидні аналогії із сьогоденням.».

Шукати на стенді видавництва «КСД».

 

 1. «Повернутися з війни».

Авторка: Наталя Нагорна, видавництво «ДІПА»

Про що:

«Ця книжка насправді ж не про війну. Війна – лише випадковість для цих людей, лише тло їхніх подій.  Коли ми випадково зрозуміли, як боляче чекати, як нестерпно любити та як складно повернутися з війни.

Адже ніхто не повернувся з війни таким, як був.

Адже солдатам розказують, як воювати, але чомусь не пишуть, як припинити та жити далі. Ця книга з’явилася на світ, бо ми не маємо права на відчай».

Презентація на Книжковому Арсеналі:

3 червня о 16:00 відбудеться презентація книжки за участі авторки журналістки

ТСН Наталії Нагорної, а також Олени Філіпо, Ольги Киян, ведучих та

журналістів ТСН.

Місце – видавничий майданчик.

 

 1. «Нотатник мобілізованого».

Автор: Назар Розлуцький.

Про що:

«…Ця книга не про війну і не про солдатів, хоча і те й інше у ній присутнє. Це спроба, за словами автора, «…ретроспективно відтворити основні віхи свого перебування на фронті.

Це спогади одного з тисяч рядових бійців української армії про те, як він жив, чим займався і про що думав під час своєї служби і війни…»

Шукати на стенді видавництва «Темпора».

 

 

 1. «1918. Донецький бліцкриг» – мемуари генерала Армії УНР Володимира Сікевича.

Про що:

Мемуари генерала Армії УНР Володимира Сікевича, командира групи визволителів донецьких земель у 1918 році.

Зі сторінок книжки постають образи українських військовиків, детальні описи бойових дій, поетичні пейзажі українського степу та політичні події, що мали визначальне значення для перебігу Національно-визвольних змагань.

Видавництво «Zалізний тато».

 

 1. «Старовинні герби українських міст»

Автор: Володимир Панченко

Про що:

«У пропонованому виданні – графічні реконструкції, описи та відомості з історії старовинних гербів міст і містечок з усіх регіонів нашої держави, відтворені за тогочасними документальними джерелами – від XIV до початку ХХ століття. Ця книжка – безцінна знахідна для всіх небайдужих шанувальників українських старожитностей та нашої минувшини».

Шукати на стенді видавництва «А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА».

 

 1. «Комунізм і дилеми національного визволення: Національний комунізм у Радянській Україні 1918–1933 рр.»

Автор: Джеймс Мейс.

Про що:

«Століття тому спроба реалізувати український національний проект у межах СРСР могла здатися досить вдалою: політика українізації зумовила швидке зростання рівня  письменності, поширення української мови в містах, надзвичайне піднесення культури, а уряд УСРР мав широкі повноваження в галузі економіки. Але так було недовго: всеохопна насильницька колективізація та штучний голод у регіонах, населених українцями, арешти, розстріли й цькування українських політиків та інтелігенції, стрімке повернення до російськоцентризму та поширення шовіністичних настроїв засвідчили: СРСР – та сама Російська імперія під новою назвою. У класичній розвідці Джеймса Мейса читач знайде концентрований, послідовний і захопливий огляд ідей та подій 1918-1933 років – досвіду, що зараз актуальніший, ніж будь-коли.»

Шукати на стенді видавництва «Комора».

Презентація на Книжковому Арсеналі:

2 червня о 15:00 книжку буде презентовано за участі: Максима Яковлєва, Геннадія Єфіменка, Ярини Цимбал, Володимира В’ятровича.

Зала «Сфера», ІІ поверх.

 

 1. «Московська окупація Галичини 1914-1917 рр. в свідченнях сучасників».

Видавництво «Апріорі»

Про що:

«Книжка знайомить читачів зі сторінками локальної історії Галичини часів першої світової війни. У ній перевидається унікальна праця Івана Крип’якевича 1915 року про московську окупацію цього краю, подано численні тогочасні публікації місцевої преси, спогади очевидців подій, свідчення ув’язнених та вивезених як заручники про поведінку російської окупаційної адміністрації, про спроби нищення греко-католицької церкви, насильницьке переведення на православ’я, ліквідацію українських культурно-освітніх установ, переслідування активу організацій, нахабне впровадження «руского міра» та ін».

 

 

 1. «IMAGO URBIS: Київ на стародавніх мапах».

Авторка: Тетяна Люта, Видавництво Олександра Савчука.

Про що:

«Видання присвячене історії вимірювання та зображення київського простору з найдавніших часів: від античної традиції, коли терени сучасної України були у фокусі Птолемеєвої картографії до західноєвропейської, де Київ представлений як екзотичний об’єкт на краю християнського світу. Перші ж вітчизняні пам’ятки картографії передають виміряні образи сакральної топографії міста, зафіксовані у дереворитах. Ці шедеври вітчизняного штихарства та друкарського мистецтва поклали початок інструментальному київському картографуванню. Мапи використовувалися в Києві на побутовому рівні, свідченням чого є опублікована у запропонованому виданні карта міста і київських околиць 1650-х років за підписом Юрія Немирича, відомого політичного діяча та київського підкоморія».

 

 1. «Голос війни: історії ветеранів».

Про що:

«Це збірка оповідань 22-ох учасників бойових дій в зоні АТО. Ідея видання –  дати можливість висловитися самим бійцям, аби суспільство почуло їхній голос, без спотворень і фільтрів. У збірці 29 історій, людяних і правдивих».

Презентація на Книжковому Арсеналі:

2 червня (субота) об 11:00 збірку буде презентовано за участі: Олексія Пайкіна, Сергія Міщенка, Василя Антоняка, Ірини Цвілої, Юрія Руденка. Модеруватиме захід – Володимир Єрмоленко.

Зала Орбіта, І поверх.

 

 1. «У вогняному кільці. Оборона Луганського аеропорту».

Про що:

«Хроніка про оборону Луганського аеропорту, що тривала з квітня до початку вересня 2014 року. Волонтер з Луганська Сергій Глотов, один з п’ятьох авторів, які працювали над книжкою, розповів, що в хроніці зібрані спогади понад 120 учасників тих подій. Це – і рядові солдати, і медики – усі, хто протягом 146 днів обороняв Луганський аеропорт…».

«Ця книжка – результат першої в Україні спроби зібрати та проаналізувати свідчення безпосередніх учасників однієї з найгероїчніших і найтрагічніших операцій початку російсько-української війни.

Команда волонтерів зібрала спогади понад 140 учасників: військових, волонтерів, місцевих мешканців, працівників міліції та аеропорту, медиків, – а також унікальні фотографії та картосхеми, що ілюструють військові операції, які відбувалися навколо летовища. Книжка містить коментарі військових дослідників, офіцерів та експертів із аналізом основних подій, а також перелік загиблих українських бійців із різних підрозділів».

Шукати на стенді видавництва «Фоліо».

Презентація на Книжковому Арсеналі:

3 червня о 13:00 видання буде презентовано за участі: Сергія Глотова, Анастасії Глотової, Анастасії Воронової, Юрія Руденка.

Місце – видавничий майданчик.

 

 1. Terra Ucrainica. Історичний атлас України і сусідніх земель

Автори: др. Вотман та інші.

Про що:

«Цей атлас – унікальне поєднання картографії та історії, перша науково-популярна робота такої глибини та обсягу, результат довготривалої та кропіткої роботи. Книжка містить документальні ілюстрації та 93 унікальні карти.

Атлас має короткий історичний нарис про минуле України і 8 розділів з історичними картами й докладними коментарями до них, роз’ясненнями, витягами з історичних джерел та документів. Карти відображають не тривалі періоди, а конкретні історичні моменти, що демонструють зміни в політичному та територіальному устрої. Об’єктивний погляд на найбільш важливі і неоднозначні етапи історії України. Без стереотипів та заангажованості!».

Шукати на стенді видавництва «КСД».

 

 1. «Найдорожча Мамусю!» (листування о. Любомира Гузара з матір’ю).

Про що:

«Листування о. Любомира Гузара з матір’ю Ростиславою, сестрою Мартою та її чоловіком Зеноном охоплює тривалий період 1975-1976 і 1985-1992 років, на який припало багато доленосних подій у житті українського народу й Греко-Католицької Церкви. Воно не тільки показує, як сприймав і оцінював о. Гузар ці історичні події та їхніх учасників, а й насамперед – розкриває його внутрішній світ як людини й церковного діяча, являє читачеві глибоко зворушливі стосунки сина й матері.

Видання «Найдорожча Мамусю!», ілюстроване численними фотографіями з приватних архівів».

Презентація на Книжковому Арсеналі:

30 травня о 16:00  відбудеться презентація книжки «Найдорожча Мамусю!».

Зала «Папір», І поверх.

 

Із повною програмою Книжкового Арсеналу можна ознайомитися за посиланням.

Також нагадаємо, що в нас є попередній перелік книжкових видань – Книжкові подарунки. Список «Експертного Корпусу».

Книжки у переліку актуальні і їх можна придбати на Книжковому Арсеналі.