• 23.04.2018 12:12
  • Автор: Настя Сніжна

За його спиною перебуватиме відтепер уся Українська Столиця. Як відкривали пам’ятник Мирославу Мислі

 

21 квітня відбулося відкриття першого повноростового іменного пам’ятника учаснику московсько-української війни. Цього дня у Києві за адресою Смоленська, 17 було відкрито пам’ятник на честь молодшого лейтенанта, командира взводу у складі 93 Окремої механізованої бригади, члена Проводу ВГО «Сокіл», харківського свободівця Мирослава Мисли.

Мирослав Мисла. Професійний історик – за його несколіозною спиною перебуватиме відтепер уся Українська Столиця

Історик, який любив викладацьку роботу; націоналіст, який не приховував своїх переконань у зрусифікованому Харкові; радіожурналіст «Голосу Свободи», який безстрашно працював «у полі» у найзапекліші дні Революції Гідності – з початком (чи скоріше відновленням) московсько-української війни він обирає псевдо «Мисливець» та стає до лав батальйону «Січ». Після кількох місяців – переходить до лав Окремої добровольчої чоти «Карпатська Січ» і потрапляє на передову – в Піски.

«Мисла став душею і лицем підрозділу. Він завжди ніс штандарт Карпатської Січі чи на лінії вогню, чи на мітингах і вшануваннях. Не тому що він був розумний і гарний – він був зразком дієвого українця. Він не просто приїхав на війну – приїхав воювати і шукав контакту з ворогам. Хотів бачити очі окупанта, коли той помирає.

Мисла був не лише воїном, але й ідеологом. У свою відпустку він проводив лекції для школярів та інших підрозділів. На день приїздив до матері, на день – до дівчини. Весь інший час присвячував ідеологічній роботі. Крім того, запрошував у Карпатську Січ митців, знаючи, що високий бойовий дух є важливішим за джевеліни. А цей дух буде тоді, коли більшість армійців будуть такими як Мирослав Мисла”, – каже командир «Карпатської Січі» Олег Куцин.

Не дивно, що відкриття пам’ятника назавжди 24-річному Мирославові зібрало сотні небайдужих. З квітами приїхали побратими з усієї України, мешканці прилеглих будинків та кияни з різних районів столиці. З передової приїхали побратими Мирослава. А пам’ятник символічно відкрили карпатські січовики, з ким «Мисливець» прийняв свій останній бій, що відбувся неподалік селища Кримське на Луганщині. Тоді, 2 жовтні 2016 року, розвідгрупа Мирослава виявила ДРГ московських окупантів. Зав’язався бій, в якому Мирослав забрав життя 7 ворогів. Прикриваючи відхід побратимів, командир групи отримав смертельні поранення. Попри шквальний мінометний вогонь, група забрала пораненого Мирослава з поля бою. Проте врятувати його життя не вдалося.

Кожен, хто знає Мирослава, каже, що найкращим вшануванням його пам’яті є не траурні промови чи сумні пісні. А робота над собою, робота на перемогу і здобуття української України, яку Мисла відвойовував на всіх фронтах усе своє свідоме життя.

«Ми поклали йому в труну набої, аби Мирослав прикривав нас із неба. Ми, заради яких він віддав своє життя, повинні бити ворога в тилу, на фронті та в собі. І втілити його мрію – здобути Україну українців на всіх її етнічних землях», – це слова керівника ВГО «Сокіл» Юрія Чорноти, який воював із «Мисливцем» пліч-о-пліч в Карпатській Січі.

Прикметно, що пам’ятник герою московсько-української війни відкрито у сквері, який відтепер носить ім’я Мирослава Мисли. Ще рік тому на цьому місці могла постати забудова в і так щільно збитому районі. Тривалий час побратими Мирослава із фракції ВО «Свобода» у Київській міській раді боролися за можливість залишити для громади Солом’янки цю відпочинкову зону. Як наслідок – сквер Мисли облаштовано, на майданчику граються діти під охороною взірцевого вояка із бронзи.

Відчуваючи його погляд за собою

«Оцей студент Харківського університету по-гайдамацьки позирає на околиці київських “общаг” Політеху. Мирослав Мисла. Професійний історик – за його несколіозною спиною перебуватиме відтепер уся Українська Столиця. Так, мабуть це погроза. Усім, кому “дороґ русскій мір”», – влучно написав Ростислав Мартинюк.

Київ, вулиця Смоленська 17. Відвідайте – Експертний Корпус рекомендує!

Ми створили фотогалерею з відкриття пам’ятника. Принагідно подивіться як це було.

Також наводимо посилання із підбіркою відео, на яких можна побачити Мирослава, його лекції, інтерв’ю та події, пов’язані зі вшануванням його пам’яті.

А також даємо лінк на життєпис Мирослава у кількох статтях на сайті ВО “Свобода”.